شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که یک دستگاه یا پکیج و در کل انواع سپتیک تانک از نوع سپتیک تانک بتنی ، سپتیک تانک کامپوزیتی ، سپتیک تانک پلی اتیلنی و سپتیک تانک فایبر گلاس چگونه در روند تصفیه فاضلاب نقش دارند و روش تصفیه فاضلاب در سپتیک تانک ها چگونه است.

سپتیک فاضلاب خانگی از رایج ترین انواع سپتیک تانکهای موجود در بازار است و بر اساس میزان حجم فاضلاب ورودی ابعاد آن متغیر خواهد یود. هرچه حجم فاضلاب بیشتر باشد الزاما سپتیک تانک ها در ابعاد بزرگتری ساخته می شوند . ازین رو لحاظ فضای مورد نیاز در طراحی سپتیک تانک از ضروریات جانمایی و تعیین مکان نصب آن می باشد.

ساختار سپتیک تانک در واقع از یک دیواره و یک فضای گندابی تشکیل شده است . فاضلاب با ایجاد زمان ماند در سپتیک تانک شروع به ایجاد لجن بی هوازی می کند و فرایند سپت یا همان گندیدگی در سیستم اتفاق می افتد.

با فعالیت باکتری های بی هوازی در سپتیک تانک در واقع یک نوع پیش تصفیه اتفاق می افتد که طی آن توده های لجن بی هوازی اقدام به حذف مقادیری از مواد آلی موجود در پساب یا فاضلاب می نمایند.

فرایند و روش  تصفیه در سپتیک تانک از یک فرمول تبعیت می کند. در واقع فرقی نمی کند که شما از چه نوع سپتیک تانکی استفاده می کنید. چه از سپتیک تانک بتنی و چه از انواع سپتیک تانک دیگر. درهر صورت نتیجه و خروجی یکسان خواهد بود. بنابر این پرسیدن اینکه سپتیک تانک بتنی چیست یا سپتیک تانک پلی اتیلنی چیست یا سپتیک تانک بتنی بهتر است یا سپتیک تانک پلی اتیلنی  در واقع سوالاتیست که پاسخ آن تنها در مورد شرایط اجرای سپتیک تانک و مکان نصب و شرایط دیگر صدق میکند و ارتباطی با روش و فرایند تصفیه در سپتیک تانک  ندارد.

انواع سپتیک تانک

نحوه اجرای سپتیک تانک فاضلاب تابعیست از شرایط مختلفی از قبیل حجم فاضلاب ، دبی ورودی و میزان آلایندگی پساب . در صورتی که فاضلاب حاوی حجم بالایی از مواد آلی یا آلودگی های دیگر باشد، استفاده از سپتیک تانک راهگشا نخواهد بود و باید از روشهای دیگر تصفیه فاضلاب استفاده کرد. در اجرای سپتیک فاضلاب باید به این نکته توجه داشت که در صورتی استفاده از این سیستم راهگشاست که پساب ورودی دارای حجم پایین و آلودگی های غیر شیمیایی باشد. حجم پایین از این جهت مد نظر قرار می گیرد  که با توجه به ارزش مکانی در صورت اجرای سپتیک تانک در احجام بالا باید از سپتیک تانک های غول پیکر استفاده کرد که علاوه بر اشغال فضای بسیار زیاد، از لحاظ قیمت تمام شده نیزدرگیر مشکلات مرتبط خواهیم شد.

انواع سپتیک تانک

شرکت صدرآب از تولید کنندگان برتر و تخصصی انواع سپتیک ازجمله  سپتیک تانک بتنی ، سپتیک تانک پلی اتیلنی و سیستمهای تصفیه آب ( RO ) و فاضلاب و تولید کننده دستگاه تصفیه فاضلاب بصورت پکیج اماده میباشد.

در صورت نیاز به احداث سپتیک تانک یا خرید سپتیک تانک آماده میتوانید با کارشناسان ما در مجموعه صدرآب تماس حاصل فرمایید.

قیمت سپتیک تانک خانگی قیمت سپتیک تانک فایبرگلاس قیمت سپتیک تانک بتنی پیش ساخته و قیمت انواع سپتیک تانک را می توانید از کارشناسان ما استعلام کنید.

با امید به اینکه مطالب فوق مورد توجه علاقمندان قرار گرفته باشد، در نوشتار بعدی به تفاوت سپتیک تانک با ایمهاف تانک خواهیم پرداخت.

انواع سپتیک تانک