دستگاهی دمنده است که جریانی از هوا یا گاز را منتقل می کند که از لحاظ عملکرد می توان بلوئر را مشابه عملکرد دستگاه کمپرسور دانست از لحاظ ساختاری به طور کلی از چرخ دنده ها ،قطعات دمنده ،مخازن ،سر سیلندر ،سنسور و سوئیچ ها،فیلتر هوا و لوله ها تشکیل شده است و انواع مختلفی از جمله پمپ بلوئر روتس ،پمپ بلوئر ساید چنل ،پمپ بلوئر فن ،پمپ بلوئر سوئیچی دارد که در صنایع گسترده ای نظیر صنعت پتروشیمی ،صنعت تصفیه فاضلاب ،صنعت کاغذ سازی و مصارف مهم دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

بلوئربلوئربلوئربلوئر

1. جابجایی مثبت / Rotary Lobe Blowers

دمنده جابجایی مثبت یک بلوئر ساده است  اما در عین حال موثر است.

هوا یا گاز از طریق یک بخش در یک طرف وارد می شود و از طریق یک بخش کاهش در طرف دیگر خارج مبشود.

بلوئرهای جابجایی مثبت، بدون توجه به تغییرات فشار، سرعت و جریان ثابت را حفظ می کنند. شما می توانید از این دمنده ها برای جابجایی هر دو گاز هوا و گازهای خنثی استفاده کنید. شیرهای ایمنی برای این دمنده بسیار مهم هستند.

یک نوع بلوئر جابجایی مثبت، بلوئر لب روتاری است که شامل دو روتور است که در جهت مخالف چرخانده می شوند. دمنده در هوا میچرخد و لوب قبل از خروج از هوا، هوا را دور میاندازد.یکی از بهترین جنبه هایrotary lobe blowers، حجم زیادی از هوا را تولید می کند که برای سیستم های خلاء حیاتی است.

با این حال، این هوا دارای فشار کم (حدود 15 اسب بخار) است، بنابراین این بلوئرها بهترین انتخاب برای مکان هایی که نیاز به فشار بالا دارند کاربردی نیست .یکی دیگر از مزایای استفاده از بلورهای روتاری این است که آنها تعمیرات کمتری را انجام می دهند و با اکثر سیستم های دمنده کار می کنند. اما آنها اجازه می دهند برخی از فرار از هوا، به طوری که آنها از گزینه های قدرتمند ترین بلوئر نیستند. آنها فوق العاده با صدای بلند هستند اما می توانند با صدا خفه کن ساکت شوند .

Rotary Lobe Blowers

Rotary Lobe Blowers

2.بلوئر Helical Screw

هر بلوئر helical screw دارای یک روتور اصلی با دو لوب است. این روتور به فلوت دوم روتور متصل می شود. دو روتور به یک الگوی پیچ خورده تبدیل می شود که با دقت تنظیم می شود تا آنها با یکدیگر ارتباط برقرار نکنند.بالن های پیچ گوشتی به طور معمول هوا را در فشار های بالاتر تولید می کنند. آنها همچنین بی سر و صدا تر از دمنده های لوب روتاری عمل می کنند.این دمنده های پیچیده نیز انرژی کمتری مصرف میکنند. طراحی مهر و موم شده از دمنده های پیچ گوشتی منجر به جریان هوای صاف و نشت هوا محدود شده است.

بلوئر Helical Screw

3.بلوئرهای سانتریفیوژ

بلوئر های سانتریفیوژ رایج ترین فن های مورد استفاده در سیستم های تهویه هستند.

آنها همچنین برای انتقال گاز و کنترل آلودگی هوا استفاده می شوند. هنگامی که جریان هوا از طریق این پروانه چرخش این دمنده عبور می کند،  سرعت و حجم افزایش می یابد. بلوئر های سانتریفیوژ در واقع مسیر جریان هوا را نیز تغییر می دهند.

هوا یا گاز وارد چرخ فن می شود، 90 درجه چرخش می کند و قبل از خروج از دمنده سرعت می گیرد..بلوئر گریز از مرکز یک ابزار ایده آل برای حفظ انتقال گاز مداوم است. هنگامی که گاز از طریق بلوئر سانتریفیوژ عبور می کند، در انرژی جنبشی افزایش می یابد. هنگامی که گاز از بلوئرسانتریفیوژ خارج می شود، گاز جدید وارد حالت طبیعی فشار گاز می شود..یک نوع خاص از بلوئرسانتریفیوژ یک دمنده سانتریفیوژ چند مرحله ای است. این دمنده برای ایجاد فشار، گردش هوا و ایجاد مکش استفاده می شود. این می تواند فشار بالا و جریان های بالا را کنترل  کند و ایده آل برای ایجاد فشار بالا از حجم کم هوا است. شما می توانید آن را برای هوادهی مخزن ماهی، آزمایش گاز متر، و حتی قدرت ریه های مصنوعی استفاده کنید.

بلوئرهای سانتریفیوژ

بلوئرهای سانتریفیوژ

4. بلوئر سرعت بالا

اگر شما نیاز به یک دمنده با فشار و جریان به طور قابل توجهی بالا دارید، به بلوئر با سرعت بالا نگاه کنید. این دیزل های الکتریکی از طریق موتور عمل می کنند. آنها در هر طرف شفت دارای دو پروانه هستند تا مکش دوگانه داشته باشند.

دمنده های با سرعت بالا می توانند به فشار تا 25 psi و جریان تا 15،000 m3 در ساعت برسند.

بلوئر سرعت بالا

5.بلوئرهای احیا کننده

این نوع از دمنده ها انتخاب خوبی هستند اگر شما نیاز به حرکت حجم زیادی هوا را در فشار کم دارید. علاوه بر این، نگه داشتن آنها آسان است زیرا آنها خود روانکاری و بدون روغن هستند. آنها در محیط های حساس مانند تأسیسات تولید مواد غذایی و بیمارستان ها بسیار مهم هستند. بلورها برای هوادهی، احتراق، حمل و نقل و بسیاری از توابع دیگر ایده آل هستند. تفاوت بین انواع مختلف دمنده کوچک است اما قابل توجه است. از این دستورالعمل ها برای انتخاب دمنده مناسب برای نیازهای خود استفاده کنید.

بلوئرهای احیا کننده

6.بلوئرهای ساید چنل

این پمپ، تک محوره ای بوده و کاربرد ساده ای دارد. نام دیگر بلوئر ساید چنل پمپ خلاء و کمپرسور خلاء می باشد. این بلوئرها بصورت دمنده و مکنده مورد استفاده هستند. بلوئرهای ساید چنل هوا را از یک وارد می کند و هوا را فشرده میکند و از طرف دیگر با سرعت بالا به بیرون می راند. این بلوئر ها برای مکان هایی که به فشار هوای بالایی نیاز دارند مورد استفاده است.

شرکت صدرآب تامین کننده بلوئر های روتس و ساید چنل با برند های: رونتای  ،  Greenco و  Stream و FPZ ، pedrogil و… می باشد. در صورت نیاز به خرید بلوئرهای ساید چنل با کارشناسان ما در شرکت صدرآب با شماره  ۴۴۲۴۸۲۶-۰۱۱  و یا با شماره همراه ۰۹۱۹۰۵۸۸۰۰۱ تماس حاصل فرمائید.

انواع بلوئر ساید چنل

 • بلوئر ساید چنل تک پره
 • بلوئر ساید چنل دو پره
 • · بلوئر ساید چنل سه پره

مزایای بلوئر ساید چنل

 • ساعت کارکرد بالا
 • نسبت به سایر بلوئرها قیمت مناسبی دارد
 • این نوع بلوئرها کم صدا هستند
 • · کمتر نیاز به تعمیر دارند

بلوئرهای ساید چنل

بلوئر سایدچنل

بلوئرهای ساید چنل

بلوئر روتس

این پمپ، دو محوره ای بوده و از یک پوسته و دو روتور تشکیل شده است. با حرکت چرخشی دو روتور، دو یا سه پره جریان هوا را ایجاد می‌کند.از بلوئرهای روتس بصورت دمنده و مکنده استفاده می شود. این بلوئرها در گروه پمپ های خشک قرار دارند.

ویژگی های بلوئر های روتس

 • انرژی کمی مصرف می کند
 • صدای کم (نویز پایین)
 • قابل کنترل بودن حجم و فشار هوا
 • حجم بالای هوادهی و فشار ۱ بار مثبت
 • · طول عمر بالا

طراحی بلوئرهای روتس

انواع بلوئر روتس در احجام و با الکترو موتورهای متناسب تلفیق و عرضه می گردند.

کاربرد

بلوئرهای روتس

بلوئرروتس

استفاده از بلوئر در تصفیه فاضلاب

استفاده از بلوئر در تصفیه فاضلاب

استفاده از بلوئر در تصفیه فاضلاب

استفاده از بلوئر در تصفیه فاضلاب

فروش انواع بلوئر :

در صورت نیاز به خرید انواع بلوئر با کارشناسان ما در شرکت صدرآب با شماره  44231902-011  و یا با شماره همراه 09190588001 تماس حاصل فرمائید.

بلوئر             بلوئر               بلوئر                  بلوئر

بلوئر ساید چنل :

بلوئر ساید چنل             بلوئر ساید چنل         بلوئر ساید چنل      بلوئر ساید چنل