01144442649_01144231902_09190588001_09119191911
sadrabcompany@yahoo.com

کلر( chlorine) چیست: عنصری است شیمیایی با عدد اتمی 17 و نماد Cl که در فرم عنصری (CL2)،( کلرید، اکسید کننده قوی که به عنوان ضدعفونی کننده مرسوم در استخرهای شنا برای گندزدایی و عفونت زدایی و سفید کردن پارچه ها مورد استفاده قرار می گیرد. کلر در مقایسه با هوا، دو و نیم(2/5) مرتبه سنگین تر است، دارای بوی تند و بد و خفه کننده و سمی می باشد.

ادامه مطلب

جوهرنمک سپتامل (هیدروکلریک اسید) جوهرنمک (HCL) محلولی است با قدرت خورندگی بالا که برای  جرم گیری، رسوب زدایی، زدودن لکه های خاص، خالص سازی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. در مقیاس های بیشتر برای حذف باکتری های موجود در استخر، سفید کننده، ضدعفونی کننده سطوح و آۤب می باشد. از انحلال گاز هیدروکلرید در آب یک ترکیب شیمیایی با نام هیدروکلریک اسید به وجود می آید.  

ادامه مطلب

فروش محلول ضد عفونی کننده (SEPTAMOL (Disinfectant Solution محلول ضدعفونی کننده سپتامول یکی از تولیدات شرکت پالایش صدرآب کاسپین در واحد  تولید مواد شیمیایی می باشد. این محلول با خاصیت ضدعفونی کنندگی بالایی که دارد باعث از بین رفتن ویروس، باکتری و قارچ ها بر روی انواع سطوح می شود. 

ادامه مطلب

مواد ضدعفونی کننده امروزه به علت پیشرفت بیماری و ویروس ها بیشتر از هر زمان دیگری مورد مصرف می باشد. برای پیشگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری کرونا، حفظ بهداشت فردی و محیط اطرافمان بسایر حائز اهمیت می باشد.

ادامه مطلب

کلر همچنین به نام هیپوکلریت کلسیم و با فرمول شیمیایی 2(Ca (OCl شناخته می شود. 

ادامه مطلب

شرکت صدرآب تامین کننده مواد شیمیایی مصرفی در صنایع دارویی، غذایی، چاپ، نساجی، صنایع تصفیه فاضلاب و تصفیه آب می باشد. جهت تامین انواع مواد شیمایی با کارشناسان شرکت صدرآب تماس حاصل فرمایید. 011-44248260  -  09119191911 -  011-44231902  

ادامه مطلب

هیپوکلریت سدیم هیپوکلریت سدیم (NaOCl) ترکیبی است که می تواند برای تصفیه آب به طور موثری مورد استفاده قرار گیرد. در مقیاس بزرگ برای تصفیه سطح ، سفید کننده ، از بین بردن بو و ضد عفونی کننده آب استفاده می شود.

ادامه مطلب

هیپوکلریت کلسیم سفید رنگ می باشد که در بازار به صورت پودر، گرانول و قرص به فروش می رسد. از این ماده برای ضدعفونی کردن و از بین بردن باکتری و میکروب ها در آب استفاده می شود. امروزه پرکلرین به علت ارزان، در دسترس و کم خطر بودن آن نسبت به گاز کلر بسیار در تصفیه آب کاربرد دارد.

ادامه مطلب

پراستیک اسید (C2H4O3) ترکیبی از اسید استیک (CH3COOH) و پراکسید هیدروژن (H2O2) در یک محلول آبی است. این یک مایع روشن و بی رنگ است که دارای  pH پایین (2،8) است. اسید پراتیک با واکنش بین پراکسید هیدروژن و اسید استیک تولید می شود. اسید پراتیک می تواند توسط اکسیداسیون آتیالدئید تولید شود. اسید پراتیک معمولا در غلظت 5 تا 15 درصد تولید می شود.

ادامه مطلب

Formaldehyde یک ترکیب شیمیایی ساده از هیدروژن، اکسیژن و کربن است. تمام اشکال زندگی - باکتری، گیاهان، ماهی، حیوانات و انسان ها - به طور طبیعی فرمالدئید را به عنوان بخشی از متابولیسم سلولی تولید می کنند. فرمالدئید شاید برای خواص نگهدارنده و ضد باکتریایی آن شناخته شده باشد، اما برای تولید طیف گسترده ای از محصولات با ارزش مورد استفاده در شیمی فرمالدئید کاربرد دارد. فرمالدئید یکی از ترکیبات شناخته شده و خوب در تجارت است.

ادامه مطلب

تری سدیم فسفات (Trisodium Phosphate)​​​​​​ ترکیبی از سدیم و فسفر است . تری سدیم فسفات نمکی سفید رنگ با فرمول ((Na3Po4)) است. این ماده با خاصیت قلیایی بالا و اموسلیون کننده در آب حلال است .

ادامه مطلب

متانول (Hydroxymethane)  یک مایع با فرمول شیمیایی (CH3OH) است.

ادامه مطلب

آمونیوم کلرابد نمک سفید رنگ ، به شکل بلور و بی بو است. این ترکیب غیر آلی در آب و الکل حلال بوده و به عنوان یک عامل اسیدی شناخته میشود  . فرمول شیمیایی این نمک به صورت Na4Cl است. آمونیوم کلراید یا نشادر در صنعت دباغی ، باطری ها ، داروسازی ، کود ، آبکاری ، برای حفظ PH کاربرد دارد.

ادامه مطلب

آب ژاول (وایتکس) یک مایع سفید کننده است با فرمول شیمایی NaOCl و جرم مولی 74.442 g/mol و شکل ظاهری جامد سبز مایل به زرد است.

ادامه مطلب

دی اکسید تیتانیوم پودر سفید رنگی که بوی نامطبوع و بی مزه دارد و به عنوان یک عامل سفید کننده و روشن کننده کاربرد دارد و به طور گسترده ای در رنگ، پارچه، لاستیک، پلاستیک، کاغذ، لوازم آرایشی و بهداشتی، چرم، سرامیک و صنایع غذایی استفاده می شود.     دی اکسید تیتانیوم، همچنین به عنوان تیتانیم (IV) اکسید یا  تیتانیوم سفید با فرمول TiO2 شناخته می شود. نمودار تیتانیوم دی اکسید

ادامه مطلب

کات کبود یک مکمل قوی برای  پادزهر مسمومیت با فسفر و برای جلوگیری از رشد جلبکها و قارچ ها  است. شکل فیزیکی این ماده بدون آب سفید و با آب بصورت کریستال های آبی روشن می باشد.

ادامه مطلب

کلرید کلسیم  یک نمک کلسیم و کلر است که در خانه و صنعت بسیار کاربرد دارد. کلرید کلسیم به صورت تجاری در سه فرم مختلف موجود است : دو فرم جامد و یک مایع. کلرید کلسیم را می توان به شکل دانه های حاوی 77-80٪ کلرید کلسیم یا گرانول های حاوی 94٪ کلرید کلسیم خریداری کرد. در فرم مایع آن حاوی 30٪ تا 42٪ کلرید کلسیم در هر لیتر محلول است که معمولا به صورت 30٪ محلول به فروش می رسد.

ادامه مطلب

سولفید هیدروژن یک گاز ناپایدار ، پرخطر ، سمی و بی رنگ است که بصورت طبیعی در محصولات نفتی تولید می شود و  به نام های گاز مرداب یا گاز ترش  نیز شناخته میشود. این گازبه دو صورت تولید میشود: توسط فعالیت های انسانی یا به طور مثال در کود مایع ، چشمه های آب گرم گوگرد ، آتشفشان ها  ، لجن فاضلاب به طور طبیغی تولید میشود.

ادامه مطلب

ضد کف ها یا همان آنتی فوم ها مواد شيميايی هستند که برای جلوگیری از توليد و ساخت کف بکار می روند و همچنين کف های ايجاد شده را از بین میبرند .   این مواد معمولا بر دو پایه آلی و سیلیکونی در بازار موجودند و هرکدام در موارد مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند .   کاربرد مواد ضد کف تولید مواد غذایی صنایع دارویی تصفیه فاضلاب محدود کردن کف موجود در بویلرها در برج های خنک کننده  و صنایعی که از دترجنت ها استفاده می کنند کاربرد دارند .

ادامه مطلب

منعقد کننده ها یا پلی آلومینیوم کلراید (PAC) موادی هستند که با افزودن آن ها به محلول، به کلوئیدها می چسبند و عمل لخته سازی یا انعقاد را انجام می دهند. این کار باعث ته نشین شدن مواد معلق می شود.

ادامه مطلب