01144442649_01144231902_09190588001_09119191911
sadrabcompany@yahoo.com

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، پساب صنایع و ساختمان های بزرگ از جمله مراکز خدماتی، بیمارستان ها، هتل ها و رستوران ها دیگر برای فرایند تصفیه، نیازی به انتقال و جابجایی تا تصفیه خانه های مرکزی شهر ندارند و می توانند با توجه به حجم پساب خروجی اقدام به طراحی و جایگذاری پکیج های تصفیه فاضلاب  و پساب خود را در مبدا تصفیه کنند. تصفیه فاضلاب در مبدا باعث می شود تا آب آلوده به آب پاکی تبدیل شود که قابلیت استفاده ی دوباره در کشاورزی و فعالیت های غیر بهداشتی را داشته باشد و این امر مهم به بحران کم آبی کشور نیز کمک بسزایی میکند.  

ادامه مطلب

با توجه به بحران آبی به وجود آمده، مدیریت آب و استفاده مجدد از پساب تصفیه شده  برای کشاورزی، آبیاری، یا استفاده های غیر بهداشتی از ضروریات شده است. در گذشته به علت نبود فناوری های پیشرفته تصفیه فاضلاب، فاضلاب به محل دیگری برای تصفیه منتقل می شد اما امروزه صنایع و مجتمع های خدماتی، درمانی و مسکونی اقدام به احداث تصفیه خانه های محلی در ابعاد کم می کنند تا پساب خود را در محل تصفیه کنند.

ادامه مطلب

A2o یک روش تلفیقی است و روش های تلفیقی نسبت به روش بی هوازی لجن فعال راندمان بالاتری دارد و لجن تولیدی و حجم راکتور به نسبت زیادی کاهش می یابد. این روش نسخه ارتقا یافته ی روش AO می باشد.

ادامه مطلب

صنعت فرآوری ماهی شامل بخشهای گسترده‌ای شامل قطعه کردن، استحصال، نمکی کردن، دودی کردن، کنسرو کردن و غیره می باشد. امروزه تخمین زده می‌شود که 70 درصد از کل ماهیان صید شده فرآوری می شوند که همین موضوع سبب تولید میزان زیادی ضایعات جامد و محصولات جانبی ناخواسته می‌گردد که میزان این ضایعات معمولا در حدود 50 درصد از کل وزن ماهی می باشد. از سوی دیگر روغن ماهی یکی از ارزشمندترین محصولات دریایی می باشد که هم به صورت تصفیه نشده برای خوراک دام، طیور و آبزیان مورد استفاده قرار گرفته و هم به واسطه داشتن اسیدهای چرب ایکوزاپنتانوییک اسید (EHA) و دکوزاهگزانوییک اسید (DHA) میتواند به عنوان مکمل غذایی توسط انسان مصرف گردد.  

ادامه مطلب

دوزینگ پمپ (پمپ تزریق): از مهمترین پمپ های مورد مصرف صنعت می باشد. مقدار دقیق و مشخص از مواد شیمیایی نظیر اسیدها، سیالات خورنده و مایعات ویسکوز را به محل پمپاژ می کند. پمپاژ در این پمپ ها در سیستم قابل تنظیم می باشد زیرا می توان آن را به صورتی ► دستی و یا ► اتوماتیک فعال کرد. با توجه به نوع کاربرد، فشار و دامنه دبی، انواع دوزینگ پمپ ساخته می شود.

ادامه مطلب

شرکت صدرآب تامین کننده انواع دیفیوزرهای هوادهی از برندهای معتبر شامل: • دیفیوزر دیسکی حباب ریز • دیفیوزر دیسکی حباب درشت • دیفیوزرهای تیوپی ( لوله ای) • دیفیوزرهای پلیتی( صفحه ای)

ادامه مطلب

    ساخت و استفاده از ضدعفونی کننده ضد ویروس کرونا   در اینجا راهنمایی برای کار با اسپری ها، دستمال مرطوب ها و محلول مبتنی بر سفید کننده برای تمیز کردن سطوح بیماری زا وجود دارد.

ادامه مطلب

با شیوع بیماری کرونا بیش از هر موقع دیگر از محلول های ضدعفونی کننده استفاده می شود چرا که بهترین راه پیشگیری از بیماری های مختلف حفظ بهداشت فردی و عمومی می باشد. بدلیل گران بودن و کمیاب بودن محلول های ضدعفونی کننده نمی توان همیشه محلول ضدعفونی کننده خرید به همین دلیل در این مقاله یک سری راهکارهای آسان برای تهیه محلول ضدعفونی کننده در خانه یا محل کار می پردازیم.

ادامه مطلب

فناوری MBR چیست؟ Membrane Bioreactor  یا تصفیه خانه فاضلاب MBR یک روش نوآورانه برای تصفیه آب و فاضلاب است. همانطور که از نام این مجموعه پیداست این دو فناوری، فیلتراسیون غشایی و تصفیه بیولوژیکی را با هم ترکیب می کند. در MBR از دو فیتراسیون به نام های میکروفیلتراسیون (MF) و اولترافیلتراسیون (UF) می باشد. غشاها به عنوان یک فیلتر برای از بین مواد جامد معلق در طی فرآیند بیولوژیکی استفاده می شوند. بیوراکتورهای غشایی جایگزینی برای سیستم لجن فعال است.

ادامه مطلب

پکیج های تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی، تکنولوژی جدیدی در تصفیه فاضلاب (پساب) است که با فرآیند و سیستم های مختلف بسته به نوع پساب ادغام شده است. در این مطلب به بررسی پکیج های تصفیه فاضلاب MBR صدرآب می پردازیم. در پکیج تصفیه فاضلابی که از روش MBR استفاده می کنند به جای مخزن ته نشینی ثانویه در بیوراکتور برای حفظ غلظت بالای لجن فعال و کاهش فضای اشغال شده تاسیسات تصفیه فاضلاب و مقدار لجن، از لجن کمتری استفاده می شود. غشای MBR می تواند با استفاده از عملکرد فیلتراسیون، میکروارگانیسم های موجود را حفظ کند، که به جداسازی بین زمان هیدرولیک و سن لجن فعال شده منجر شود، بنابراین از انبساط لجن فعال معمولی جلوگیری می کند. 

ادامه مطلب

یکی از سوالاتی که مشتریان هنگام تماس با ما می خواهد بدانند این است که هزینه یک پکیج تصفیه فاضلاب چقدر می شود؟ اگرچه این سوال می تواند یک سوال پیچیده باشد، اما ما سعی خواهیم کرد در اینجا بهترین کار را برای توضیح برخی از دستورالعمل های قیمت گذاری کلی قرار دهیم. با وجود گزینه های زیادی که وجود دارد، دامنه قیمت می تواند متفاوت باشد. بطور مثال هر کدام از پکیج ها با فرآیندهای متفاوت به دستگاه ها مختلفی احتیاج دارند در نتیجه هر کدام قیمت متفاوتی نسبت به هم دارند. تصفیهخانه فاضلاب شما هر روز بذون وقفه کار خواهد کرد، بنابراین انتخاب اولین بار یک سیستم مناسب برای اطمینان از بیشترین بازده تصفیه و حداقل تعمیر و نگهداری از پکیج بسیار مهم است.

ادامه مطلب

پرسیدین (C2H4O3 یا CH3COOH) این محلول به علت خاصیت اکسیدکنندگی باعث خوردگی سطوح از جنس مس، برنج، آهن، فولاد و برنز می شود.پرسیدین (پراستیک اسید) یک محلول با خاصیت ضدعفونی کننده و میکروب کش می باشد که با درصد خلوص مختلف در بازار عرضه می گردد. پرسیدین 15% در صنایع غذایی بسیار پرکاربرد است.

ادامه مطلب

پر استیک اسید (C2H4O3) ترکیبی از استیک اسید (CH3COOH) و هیدروژن پراکسید (H2O2) است. پراستیک اسید یک مایع روشن و بیرنگ با بوی تند می باشد که خاصیت گندزدایی و ضدعفونی کنندگی دارد. پراستیک اسید با واکنش بین هیدروژن پراکسید و استیک اسید تولید می شود:

ادامه مطلب

فروش اتانول آزمایشگاهی و صنعتی اتانول یا الکل با فرمول شیمیایی C2H5OH  در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار میگیرند. در حال حاضر از این محلول برای ضدعفونی کردن دست ها و اجسام بیسیار استفاده می شود چرا که این محلول خاصیت از بین بردن باکتری ها و ضدعفونی کنندگی دارد. البته بسته به درصد خلوص الکل، قدرت ضدعفونی کنندگی دارد. از الکل با درصد خلوص های متفاوت در صنایع مختلفی مانند صنعت ضدیخ سازی و... کاربرد دارد.  اتانول های موجود در بازار حاوی موادی می باشد که برای بدن انسان مضر هستد.

ادامه مطلب

دستگاه های کلرزنی برای گندزدایی و حذف عوامل بیماری زا برای تصفیه خانه های آب و فاضلاب استفاده می شود.

ادامه مطلب

آب مصرفی روزانه که توسط انسان ها به چرخه طبیعی باز می گردد فاضلاب انسانی یا بهداستی نامیده می شود. تصفیه فاضلاب بهداشتی برای از بین بردن آلودگی، طراحی و ساخته شده اند. بیشتر آب مورد استفاده در جوامع شهری و روستایی به فاضلاب تبدیل شده سات. این فاضلاب حاوی مواد آلی، چربی، ذرات جامد و... است که قبل از تخلیه به طبیعت باید تحت تصفیه قرار گیرد.

ادامه مطلب

(Total Suspended Solids (TSS کل مواد جامد معلق یکی از پارامترهای مهم در سنجش آب و فاضلاب می باشد. هرچه عدد TSS بالاتر باشد بدین معنا می باشد که آب یا فاضلاب حاوی مواد جامد معلق بسیاری است که باعث آلودگی می شود. TSS بالا در آب های جاری (رودخانه ها) باعث عدم عبور نور خورشید به کف آب و رشد نکردن مناسب لجن و به روش های دیگر به زندگی آبزیان آسیب می رساند.

ادامه مطلب

امروزه یکی از دغدغه های محیط زیست، تصفیه فاضلاب(پساب) کارخانه ها و بیمارستان ها می باشد. برای سنجش و اطلاع از استاندارد بودن پساب خروجی آزمایشاتی انجام می شود که برای اطلاع از عملکرد تصفیه خانه و بازده تصفیه آن بسیار مهم می باشد که متناسب با آن بتوان اقداماتی انجام داد که بازده تصفیه بیشتر باشد. BOD و COD یکی از پارامتر مهم در سنجش و اندازه گیری آب و فاضلاب است. استاندارد پساب برای  BOD و COD به ترتیب 30 و 60 می باشد که اگر از این میزان بالاتر باشد غیر قبل قبول و پساب الوده می باشد و ممکن است به محیط زیست آسیب برساند. 

ادامه مطلب

لجن فعال یکی از پرکاربردترین فرآیندها در تصفیهع فاضلاب می شود که در مرحله ثانویه قرار می گیرد. در این فرآیند از سیستم ها هوادهی و رشد باکتری ها(میکروارگانیسم ها) برای تصفیه فاضلاب استفاده می شود. امروزه این روش بسیار پرکاربرد است زیرا علاوه کم بودن هزینه های اقتصادی، بازده بیشتری در تصفیه فاضلاب دارد. روش لجن فعال یکی از روش های هوادهی می باشد که نسبت به روش های دیگر (بی هوازی) مزایا و معایب خاص خود را دارد.

ادامه مطلب

روش تصفیه آب اسمزی وارونه RO) REVERSE OSMOSIS) اسمز معکوس چیست؟ اسمز معکوس (RO) یک فرآیند تصفیه آب جداسازی غشایی است که در آن آب تصفیه در امتداد سطح غشای تحت فشار جریان می­ یابد. آب تصفیه ­شده در غشا نفوذ کرده و جمع ­آوری می‌شود، درحالی­که آب غلیظ که حاوی ماده محلول و حل­ نشده است و از طریق غشاء جریان نمی‌یابد، به درون منبع زه­کشی تخلیه می‌شود. نیازهای اصلی فرآیند  RO یک غشا و آب تحت فشار است. سایر الزامات شامل پیش‌ تصفیه برای ازبین­ بردن ناخالصی‌های معلق و کربن برای از بین بردن کلر (که به غشا آسیب می‌رساند)، می ­باشد.

ادامه مطلب