پرسیدین (C2H4O3 یا CH3COOH)

این محلول به علت خاصیت اکسیدکنندگی باعث خوردگی سطوح از جنس مس، برنج، آهن، فولاد و برنز می شود.پرسیدین (پراستیک اسید) یک محلول با خاصیت ضدعفونی کننده و میکروب کش می باشد که با درصد خلوص مختلف در بازار عرضه می گردد. پرسیدین 15% در صنایع غذایی بسیار پرکاربرد است.

یک مایع بی رنگ با بوی تند (شدید) است که به عنوان یک ضدباکتری و قارچ کش به ویزه در فرآوری مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. از پرسیدین به عنوان اکسید کننده، سفید کننده، کاتالیزور و پلیمریزاسیون برای رزین های پلی استر نیز استفاده می گردد. از این ماده برای سفیدکننده مخصوصا برای خمیر کرافت استفاده می شود. پراستیک اسید در PH ضعیف اسیدی و دمای نسبتا کم استفاده می شود. این محلول سفید کننده اغلب به عنوان جایگزینی برای دی اکسید کلر و کلر استفاده می گردد. پر استیک اسید بدلیل اکسید کننده قوی یک ماده ضد میکروبی ایده آل است.

کاربرد پرسیدین در بیمارستان ها

از پرسیدین در بیمارستان ها برای ضدعفونی کردن سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در بخش دیالیز برای تمیز کردن دستگاه دیالیز از پرسیدین استفاده می گردد.

پرسیدین و خاصیت ضدعفونی کنندگی

کاربرد پرسیدین در صنایع غذایی

از پرسیدین برای ضدعفونی کردن و شستن میوه ها و یا ظروف مواد غذایی استفاده می گردد. پر استیک اسید جهت شستشو لاشه مرغ و میوه است.

پرسیدین و خاصیت ضدعفونی کنندگی

از این ماده می توان در طیف وسیعی از دما ها (0 تا 40 درجه سانتی گراد)، PH گسترده (3/7 تا 5/5) استفاده نمود.

شما می توانید جهت انجام مشاوره رایگان در خصوص تصفیه فاضلاب و انواع پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی، پکیج کامپوزیتی تصفیه فاضلاب و سیستم ها و روش های مرسوم تصفیه فاضلاب با شماره تلفن های شرکت صدرآب تماس حاصل فرمایید.