-01144231902_09190588001_09119191911
sadrabcompany@yahoo.com

مخازن FRP چیست؟ مخزن FRP دسته ای از کامپوزیت ها که از فیبرهای پلیمری تقویت شده ساخته شدند. مخازن FRP مخفف Fiber-reinforced plastic است. مخازن frp دوجداره که لایه داخلی آن از جنس پلی اتیلن و جداره بیرونی آن از کامپوزیت است. لایه پلی اتیلن نسبت به عوامل محیطی و خورنده نظیر اسیدها و آب مقاوم بوده و جدار بیرونی مخزن از الیاف شیشه یا الیاف نانو کربن همراه با رزین اپروکسی یا پلی استر تولید و ساخته می شود. الیاف توسط رزین به دور مخزن  FRP منسوخ و بافته می شود. در سایزهای بزرگ مورد مصرف برای تصفیه آب و فاضلاب می باشد.

ادامه مطلب

چربی گیر( چربی زدا) فاضلاب چیست؟ با استفاده از این دستگاه از ورود چربی ها، روغن ها و گریس ها به سیستم فاضلاب ها و انسداد لوله های داخل ساختمان و سیستم فاضلاب های شهری و صنعتی جلوگیری می کند. چربی های موجود در فاضلاب ها به دلیل ساختار مولکولی لیپیدی سنگین و پیچیده و به حالت چسبندگی آن به آسانی در مسیر لوله ها حرکت نمی کنند که باعث انسداد و گرفتگی لوله های فاضلاب رستوران ها، فست فود ها و همچنین گرفتگی چاه جذبی دفع فاضلاب می شود. برای جلوگیری از پیدایش چنین مشکل چربی ها توسط سیستم چربی گیر ثقلی ( degreases) استفاده و به دلیل اختلاف دانسیته در سطح مخزن جمع آوری می شوند و از جریان فاضلاب جدا می شوند. رسوب های ناشی از روغن، چربی، گریس در خطوط فاضلاب باعث سرریز شدن فاضلاب، آسیب به محیط زیست، منابع آب و خطرات بهداشتی می شود. استاندارد تخلیه به محیط زیست 10 میلی گرم بر لیتر است.

ادامه مطلب

در تصفیه خانه ­های  فاضلاب صنعتی معمولا از سه روش فیزیکی ، ­­ شیمیایی و بیولوژیکی استفاده میشود. در تصفیه فیزیکی معمولا از عوامل فیزیکی استفاده میشود. آشغال گیری، دانه گیری، ته نشینی، فیلتراسیون و ... از جمله روشهایی هستند که در تصفیه فیزیکی فاضلاب صنایعی مانند مواد غذایی و آشامیدنی، تولید مواد و محصولات شیمیایی و تولید منسوجات و غیره بکار می رود. وجود مواد جامد درشت و حجیم به تاسیسات مکانیکی در تصفیه خانه از جمله پمپها و واحد های اندازه گیری آسیب رسانده و اختلالاتی را در تانکهای هوادهی و در بخش تصفیه لجن بوجود می آورند

ادامه مطلب