01144248260_01144231902_09119191911
info@sadrabco.com

تصفیه آب به روش اسمز معکوس و دستگاه RO

سیستمهای تصفیه آب شرکت صدرآب با تکنولوژی اسمز معکوس در قالب دستگاههای RO عرضه می گردد.اسمز معکوس عبور تحت فشار آب از  میان یک لایه ی غشایی و بر عکس فشار اسمزی معمول می باشد که در این فرایند آب از محلول حاوی املاح جدا می شود. اسمز معکوس یک روش جدا سازی انواع ناخالصی ها از آب می باشد که عامل جدا سازی ایجاد و اعمال فشار مکانیکی است.اسمز معکوس گاهی شبیه به فیلتراسیون است چون هردو فرایند ناخالصی ها را از آب جدا می سازد. از اینرو گاهی به اسمز معکوس هایپر فیلتراسیون می گویند اما باید توجه داشت که در فیلتراسیون فشار اسمزی کم است و تقریبا نقشی ندارد.

در فیلتراسیون اندازه ذرات مهم است اما در سیستم اسمز معکوس علاوه بر اندازه ذرات فاکتور های دیگری هم نقش دارند.

اسمز معکوس برای جدا سازی یون ها و ماکرو مولکول ها از جریان کمایع بکار می رود. کاربرد عمده ی آن در  تصفیه آب، نمک زدایی یا شیرین کردن آب دریا،شیرین کردن آبهای به اصطلاح لب شور،حذف آلاینده های خاص و آفت کش ها، حذف NOM، سختی گیری،  حذف نوترینتها و تهیه آب با خلوص زیاد می باشد.

سیستم های تصفیه آب شرکت صدرآب در احجام گوناگون قابل تولید و راه اندازی می باشد که با توجه به حجم آب مورد نیاز مجموعه ها متقغیر است.

سیستم ROدر صنایع مختلفی از قبیل صنایع غذایی و آشامیدنی، صنایع لبنی، نساجی و رنگ رزی، گلخانه، دام و طیور ف کشتارگاهها، مجتمع های مسکونی و سازمانها و ادارات و بسیاری از مجموعه های دیگر  قابل استفاده می باشد.سیستم تصفیه آب به روش اسمزمعکوس به نام های دیگری از جمله RO ،دستگاه ROو آب شیرین کن نیز شناخته می شود.

تصفیه-فاضلاب-به-روش-اسمز-معکوس.pdf