01144248260_01144231902_09119191911_09220588001_09223767512
info@sadrabco.com

پارامترهای مهم در اندازه گیری آب و فاضلاب ذرات معلق TSS ذرات جامد غیر محلول کوچکتر یا بزرگتر از میکرون را ذرات معلق گویند.  TSS با عبور دادن مایع مورد نظر از صافی اندازه گیری می شود. یکی از عوامل تغییر رنگ و کدورت، ذرات معلق می باشد.

ادامه مطلب

فیلترپرس اتوماتیک فیلترپرس ها دارای طیف وسیعی از کاربردها، ساختار ساده، کارکرد آسان و همچنین ایمن و مطمئن هستند. از آن ها به طور گسترده ای در زمینه های زغال سنگ، نفت، رنگ، دارو، مواد غذایی و تصفیه آب و فاضلاب صنعتی، شهری، نساجی، چاپ، کاغذ روغنی و چرم استفاده می شوند.

ادامه مطلب

pac چیست؟ کلرید پلی آلومینیوم کلراید به اختصار PAC  این محصول دارای ترکیب مولکولیی معدنی بسیار کارآمد، ارزان و غیر سمی است. این ماده به راحتی در آب قابل حل است. این ماده در تصفیه آب آشامیدنی خانگی ، فاضلاب خانگی و فاضلاب های صنعتی به طور گسترده ای استفاده می شود.

ادامه مطلب

دیفیوزر هوادهی دیفیوزر وسیله ای برای هوادهی  و از بین بردن بو، مزه و... می باشد. دیفیوزر های هوادهی یکی از پرکاربرد ترین و همچنین مقرونه به صرفه ترین تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب می باشد. عمدتا از آن ها برای مخزن هوادهی در تصفیه فاضلاب استفاده می شوند.

ادامه مطلب

صفحات لاملا چیست؟ پکینگ لاملا برای حذف مواد معلق در تصفیه خانه های آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. صفحات لاملا یکی از پرکاربردترین تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب در ده سال اخیر بوده است. نام های دیگر پکینگ لاملا، صفحات لاملا و پکینگ مدیا می باشد. از این صفحات برای احداث تصفیه خانه های جدید و بازسازی تصفیه خانه های آب و فاضلاب مورد استفاده هستند.

ادامه مطلب

MBR

MBR اصطلاحی است که برای تعریف فرآیندهای تصفیه فاضلاب استفاده می شود که درآن یک غشا به عنوان مثال میکروفیلتراسیون یا اولترافیلتراسیون، با یک فرآیند بیولوژیکی یکپارچه شده است ( به طور خاص یک بیوراکتور رشد معلق).

ادامه مطلب

دوزینگ پمپ یک پمپ جابجایی مثبت و کوچک است. این دستگاه برای پمپ کردن بسیار دقیق یک ماده شیمیایی در جریان آب ، بخار یا گاز است.

ادامه مطلب

پمپ لجن کش پمپ لجن کش، همچنین به عنوان پمپ انتقال مواد جامد شناخته شده است. با طراحی ویژه این پمپ می توان از آن در محیط های سخت برای انتقال مواد جامد با کارایی بالا و نگهداری کمتر استفاده کرد.

ادامه مطلب

برای جلوگیری از ورود مواد جامد درشت شناور یا معلق، فاضلاب را از آشغالگیر (Grit chamber / Grit removal) عبور می دهند.

ادامه مطلب

تمیز کردن غشا در سیستم اسمزمعکوس (RO) غشا لایه ی نازکی است که می تواند اجزای یک سیال را به طور انتخابی از آن جدا نماید. غشا در سیستم اسمزمعکوس یکی از مهم ترین اجزا می باشد به همین علت باید مرتب بررسی و تمیز گردد.

ادامه مطلب

Manual Jack Filter Press-فیلترپرس دستی   فیلتر پرس دستی یک فیلتر پرس کوچک است. این دستگاه به طور معول برای دستگاه با فشار فیلتر 1-40m2  مناسب است . این دستگاه دارای ساختار بسیار ساده ای است، اما مزایای بسیاری زیادی دارد: بدون مصرف برق، کارکرد آسان، کارایی بالا و...

ادامه مطلب

سپتیک فایبر گلاسی - fiberglass septic  مخازن سپتیک فایبرگلاس ممکن است از مواد مختلفی غیر از بتن یا پلاستیک تشکیل شده باشد ، با این وجود دوام بالایی دارد و در مدت زمان طولانی بهترین عملکرد را دارد. 

ادامه مطلب

پمپ ایرلیفت چیست؟ پمپ های ایرلیفت برای بالابردن و انتقال سیالات و یا لجن مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع پمپ های قدرت مکش پایین و توانایی متوسطی برای جابه جایی سیالات دارد. هوای فشرده در این پمپ ها از کمپرسور و بلوئر تامین می شود. از این پمپ ها در چاه های عمیق استفاده می شود که شن وماسه موجود در چاه باعصث خرابی قطعات مکانیکی می شوند.

ادامه مطلب

حوضچه کلرزنی قبل از دفع فاضلاب به محیط زیست باید آن را گندزدایی کرد تا باکتری های آن از بین بروند. در سال هاست قبل از گاز کلر و یا مشتقات آن مانند پرکلرین و... برای ضدعفونی کردن آب و فاضلاب استفاده می شود.

ادامه مطلب

استفاده از سودسوزآور در کاهش سختی آب گاهی به جای آهک و سودا از سودسوزآور استفاده می شود که واکنش های مربوط بصورت زیر است:

ادامه مطلب

هدایت الکتریکی آب (EC) هدایت الکتریکی یا کنداکتیویته آب نشان دهنده توانایی عبور جریان برق از آب است.

ادامه مطلب

کمک منعقدکننده ها ثابت شده است که گروهی از پلی الکترولیت ها (مولکول هایی با زنجیر طولانی) می توانند کارایی مواد منعقدکننده را در حذف رنگ و مواد آلی و کدورت بهبود بخشند. این مواد ممکن است کاتیونی و آنیونی و یا غیر یونی باشند.

ادامه مطلب

عوامل موثر در کیفیت و کمیت رسوب عوامل زیادی در مقدار رسوب ایجاد شده و نیز کیفیت آن (از نظر نرم یا سفت بودن، چسبنده و غیرچسبنده بودن) اثر دارند از جمله:

ادامه مطلب

مزایا و تفاوت های پکیج کامپوزیت نسبت به پکیج ها ی دیگر 1-پکیج کامپوزیت FRP  دارای قابلیت نصب دفنی و سطحی می باشد. برخلاف پکیج های کاروگیت پلی اتیلنی که نصب آن با الزام به مدفون سازی پکیج مواجه خواهد بود.

ادامه مطلب

املاح محلول در آب و اثرات آنها برخی از املاح به طور طبیعی در آب وجود دارند و برخی دیگر از املاح در خلال فرایند تصفیه وارد آب می شوند. بنابراین لازم است در پایان تصفیه و یا قبل از مصرف اب، آن را از نظر کیفی کنترل نمود.

ادامه مطلب