01144248260_01144231902_09119191911_09220588001_09223767512
info@sadrabco.com

دوزینگ پمپ چیست؟ دوزینگ پمپ، یک پمپ جابه جایی مثبت می باشد، که به گونه ای طراحی شده است که مواد شیمیایی یا مواد دیگر را به جریان آب، گاز یا بخار تزریق کند . دوز پمپ ها، که معمولاً اندک هستند، سرعت جریان بسیار دقیقی را برای کنترل حداکثر فراهم می کنند . آنها بخش اصلی یک سیستم با دوز یکپارچه هستند که برای پراکندگی خودکار مواد شیمیایی طراحی شده اند . این تعریف دوزینگ پمپ در مورد طیف گسترده ای از برنامه ها و صنایع کاربرد دارد ، از تصفیه فاضلاب گرفته تا فرآوری مواد غذایی .

ادامه مطلب

بعضی از مواد موجود در آب می توانند مضر و آلاینده واحدهای تعویض یونی باشند. از این رو برای سلامتی کار واحدهای تعویض یونی بهتر است که این مواد مضر حذف یا بصورت بی ضرر درآیند.

ادامه مطلب

پساب صنایع مختلف عموما دارای مواد معلق (TSS) و باقی مانده مواد روغنی (oil and grease ) بالاتر از محدوده استاندارد محیط زیست برای تخلیه به آب های سطحی می باشد که باید از پساب حذف گردند.

ادامه مطلب

مخزن ایمهاف تانک یک فناوری اولیه  تصفیه فاضلاب بصورت تک واحدی می باشد که برای جداسازی مایع از جامد و هضم لجن بی هوازی استفاده می شود.

ادامه مطلب

MBR اصطلاحی است که برای فرآیندهای تصفیه فاضلاب استفاده می شود که در آن یک غشاء، به عنوان مثال یک اولترافیلترسیون، با یک فرآیند بیولوژیکی یکپارچه شده است؛ به طورخاص یک بیوراکتور رشد معلق می باشد.

ادامه مطلب

پکینگ ها جزء یکی از مهم ترین قسمت های برج خنک کننده می باشد.  پکینگ حداکثر تماس بین هوا و آب را ایجاد می کند. بنابراین انتخاب پکینگ مناسب بسیار حائز اهمیت می باشد.

ادامه مطلب

فرآیند تصفیه بیولوژیکی بی هوازی  از این فرآیند معمولا برای تصفیه فاضلاب های آلی قوی نظیر لجن ها، خروجی کشتارگاه ها، نوشابه سازی و غیره که اکسیژن لازم برای تثبیت هوازی بالاست استفاده می شود.

ادامه مطلب

 در این فرآیند هوا به فاضلاب اضافه می شود تا تجزیه بیولوژیکی رخ بدهد و باعث رشد میکروارگانیسم ها می شود و با حذف موادآلی موجب تصفیه می گردد. بخش هوادهی، بخشی جدایی ناپذیر در اکثر سیستم های تصفیه فاضلاب بیولوژیکی است.

ادامه مطلب

فرآیند A2O، اقتباسی از فرآیند A/O می باشد. فرآیند A2O فرآیندی برای حذف نیتروژن و فسفر است که امروزه در بسیاری از تصفیه خانه های فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد.

ادامه مطلب

بلوئر ساید چنل بلوئرهای سایدچنل که به عنوان پمپ های خلاء یا کمپرسورهای خلاء نیز شناخته می شوند، می توانند اختلاف فشار بالاتری نسبت به بلوئرهای دیگر ایجاد کنند.

ادامه مطلب

پارامترهای مهم در اندازه گیری آب و فاضلاب ذرات معلق TSS ذرات جامد غیر محلول کوچکتر یا بزرگتر از میکرون را ذرات معلق گویند.  TSS با عبور دادن مایع مورد نظر از صافی اندازه گیری می شود. یکی از عوامل تغییر رنگ و کدورت، ذرات معلق می باشد.

ادامه مطلب

فیلترپرس اتوماتیک فیلترپرس ها دارای طیف وسیعی از کاربردها، ساختار ساده، کارکرد آسان و همچنین ایمن و مطمئن هستند. از آن ها به طور گسترده ای در زمینه های زغال سنگ، نفت، رنگ، دارو، مواد غذایی و تصفیه آب و فاضلاب صنعتی، شهری، نساجی، چاپ، کاغذ روغنی و چرم استفاده می شوند.

ادامه مطلب

pac چیست؟ کلرید پلی آلومینیوم کلراید به اختصار PAC  این محصول دارای ترکیب مولکولیی معدنی بسیار کارآمد، ارزان و غیر سمی است. این ماده به راحتی در آب قابل حل است. این ماده در تصفیه آب آشامیدنی خانگی ، فاضلاب خانگی و فاضلاب های صنعتی به طور گسترده ای استفاده می شود.

ادامه مطلب

دیفیوزر هوادهی دیفیوزر وسیله ای برای هوادهی  و از بین بردن بو، مزه و... می باشد. دیفیوزر های هوادهی یکی از پرکاربرد ترین و همچنین مقرونه به صرفه ترین تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب می باشد. عمدتا از آن ها برای مخزن هوادهی در تصفیه فاضلاب استفاده می شوند.

ادامه مطلب

صفحات لاملا چیست؟ پکینگ لاملا برای حذف مواد معلق در تصفیه خانه های آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. صفحات لاملا یکی از پرکاربردترین تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب در ده سال اخیر بوده است. نام های دیگر پکینگ لاملا، صفحات لاملا و پکینگ مدیا می باشد. از این صفحات برای احداث تصفیه خانه های جدید و بازسازی تصفیه خانه های آب و فاضلاب مورد استفاده هستند.

ادامه مطلب

MBR

MBR اصطلاحی است که برای تعریف فرآیندهای تصفیه فاضلاب استفاده می شود که درآن یک غشا به عنوان مثال میکروفیلتراسیون یا اولترافیلتراسیون، با یک فرآیند بیولوژیکی یکپارچه شده است ( به طور خاص یک بیوراکتور رشد معلق).

ادامه مطلب

دوزینگ پمپ یک پمپ جابجایی مثبت و کوچک است. این دستگاه برای پمپ کردن بسیار دقیق یک ماده شیمیایی در جریان آب ، بخار یا گاز است.

ادامه مطلب

پمپ لجن کش پمپ لجن کش، همچنین به عنوان پمپ انتقال مواد جامد شناخته شده است. با طراحی ویژه این پمپ می توان از آن در محیط های سخت برای انتقال مواد جامد با کارایی بالا و نگهداری کمتر استفاده کرد.

ادامه مطلب

برای جلوگیری از ورود مواد جامد درشت شناور یا معلق، فاضلاب را از آشغالگیر (Grit chamber / Grit removal) عبور می دهند.

ادامه مطلب

تمیز کردن غشا در سیستم اسمزمعکوس (RO) غشا لایه ی نازکی است که می تواند اجزای یک سیال را به طور انتخابی از آن جدا نماید. غشا در سیستم اسمزمعکوس یکی از مهم ترین اجزا می باشد به همین علت باید مرتب بررسی و تمیز گردد.

ادامه مطلب